Restauracja „u Bogusi w Starym Młynie”

W skrócie

Kuchnia była pasją Pani domu, a zarazem dotychczasowej właścicielki restauracji, którą pożegnaliśmy po Jej ciężkiej chorobie w grudniu ubiegłego roku. . Była autorką przepisów, oraz szefową kuchni. To co pozostawiła i czego nauczyła zespół, gwarantuje najwyższą jakość podawanych potraw. Kuchnia Starego Młyna to tradycyjna kuchnia opierająca się na produktach regionalnych Doliny Baryczy. Króluje tu karp milicki z gospodarstwa rybackiego- Gospodarstwo Rybackie Możdżanów, którego przygotowujemy na wiele sposobów: klasycznie po milicku, karp smażony z cebulką, karp smażony w sosie grzybowym z kurkami i jeszcze kilka innych potraw. W restauracji nie ograniczamy się jednak do karpia. Oferujemy państwu również cenioną rybę słodkowodną sandacza. Przyrządzamy potrawy z mięsa wołowego, jak i wieprzowiny – na gorąco oraz w roli przystawek. Potrawy wegetariańskie, jak i potrawy z drobiu uzupełniają naszą ofertę. Menu jest bardzo bogate. Nie zapomnieliśmy o zakąskach, przystawkach i smakowitych deserach, wśród których bryluje szarlotka po wiedeńsku sporządzana przez pana domu, podawana ma ciepło.

Usługa z Doliny Baryczy

współpraca w ramach systemu Dolina Baryczy poleca Głównie z Gospodarstwem Rybackim Możdżanów państwa Gierus oraz Produkty sadownicze głównie przetwory ze śliwek współpracujemy również z lokalnym browarem rzemieślniczym Nepomucen.

Co nas wyróżnia

Głównie potrawy z karpia z Doliny Baryczy, unikatowy produkt lokalny jakim jest karp milicki. Na bazie tego produktu lokalnego budowana jest cała usługa gastronomiczna zarówno dla odbiorcy indywidualnego-potrawy z karpia milickiego jak i zbiorowego np podczas organizowania uroczystości w ramach obchodów Dni Karpia tzw Kolacje rybne. Organizujemy dwie takie kolacje rybne w październiku każdego roku.

Przyjazność dla środowiska

Baterie solarne do ciepłej wody. Bazowanie na certyfikowanych produktach lokalnych głównie karp i produkty sadownicze. Stosujemy też selektywną segregacje śmieci monitorowaną przez UG Milicz. Staramy się kupować przede wszystkim u lokalnych producentów głównie partnerów z DBP ale nie tylko np pieczywo zakupujemy od Piekarni Olek z Krośnic. Warzywa i owoce kupujemy u lokalnych handlowców a wyroby mięsne i wędliny w naszej lokalnej masarni Jankowskich z Krośnic.

Przyjazność dla Klienta

Oferujemy przyjazną obsługę oraz informacje o naszych stałych partnerach z DBP. Podnosimy kwalifikacje nasze jak i naszych pracowników zwłaszcza w tematyce obsługi ruchu turystycznego w DB. Dokładamy wszelkich starań by kompendium naszej wiedzy jak i naszego personelu o walorach przyrodniczych i atrakcjach turystycznych było jak najspójniejsze i cechowało się pełną wiedzą o naszym regionie Doliny Baryczy. Wszelkie reklamacje i uwagi załatwiamy w sposób przyjazny kompetentny z gorącą wolą rekompensacji klientowi wszelkich dyskomfortów i strat.